Čaro letného Salzburgu

Soľnohradsko

Navštívte s nami krásy Soľnohradska – kraja nádherných ľadovcových jazier, idylických hôr a horských masívov. Vychutnajte si nezabudnuteľný zážitok v najstaršej soľnej bani Hallstatt jazdou vo vagóne či dolu šmykľavkou! Do vašej zbierky fotografií nesmie chýbať skvost na brehu Hallstattského jazera. V Salzburgu si dáte rande s Mozartom a ochutnáte aj nefalšovanú cukrovinku Mozartkugeln - Mozartove gule. Užijete si plavbu po horskom jazere Wolfgangsee, a môžete sa v ňom i okúpať!


Program

1. deň

V skorých ranných hodinách odchody z nástupných miest (NM, PN, TT, SE, príp. BA) do okúzľujúceho barokového Salzburgu (UNESCO). Salzburg nazývajú pre množstvo zachovaných historických pamiatok , ktoré majú taliansky štýl aj Rímom severu. Je to mesto, ktoré Vás chytí za srdce a určite si jeho útulnú atmosféru zamilujete. Prejdete sa po Mirabellinych záhradách, ktorých súčasťou sú fontány, plastiky, sochy a zaujímavé kvetinové mozaiky. S množstvom kostolov, čokoládových barov a atmosférou Mozarta sa tu budete stretávať na každom kroku. Vyhnúť sa tu Mozartovi je jednoducho nemožné. Jediné pravé Mozartove gule si môžete kúpiť a ochut­nať jedine v Salzburgu, lebo len tie sú podľa originálnej receptúry. A navštívite i Mozartov rodný dom. Taktiež navštívime pevnosť Hohensalzburg, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. V čase osobného voľna možnosť výstupu lanovkou i pešo. Večer ubytovanie v hoteli.


2. deň

Po raňajkách odchod z hotela. Najprv sa za­stavíme v najstaršej soľnej bani na svete, Hallstatskej soľnej bani, kde strávime asi 4 hodiny. Hore sa vyvezieme zubačkovou lanovkou. V horách sa skrývajú kilometre vyhĺbených tunelov a odborní sprievodcovia rozpovedajú desiatky príbehov týkajúcich sa „bieleho zlata". Pred samotnou prehliadkou soľnej bane sa prezlečiete do pripravených termo – kombinéz, pretože v bani je chladno. Prehliadka prebieha jazdou v malom drevenom vláčiku a je lákavou turistickou atrakciou. Naspäť sa zveziete šmykľavkou. Potom si prejdeme túto krásnu romantickú dedinku Hallstatt, navštívime aj unikátnu kostnicu a zistíme, prečo je Hallstat nazývaná aj ,,smrteľne krásna dedinka." Viete, že Číňanov mestečko Hallstatt tak uchvátilo, že si v Číne postavili presnú kópiu? Odchod ešte na prehliadku mestečka Bad Aussee (Románsky farský kostol sv. Pavla z 13. storočia, námestie Chlumecko-platz). Odchod na hotel.


3. deň

Po raňajkách odchod z hotela do dedinky St. Gilgen, odkiaľ sa preplavíme loďou do St. Wolfgangu. Navštívime jazero Wolfgangsee – krásu jazera a okolitej prírody si ešte viac vychutnáte počas plavby z dedinky St. Gilgen do St. Wolfgang. Po prehliadke St. Wolfgang, individuálne voľno, možnosť kúpania. Príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.


TIP: Super tip na darček!


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • parkovné
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • 2x ubytovanie v 3*/4* hoteli
  • 2x raňajky
  • vstup do bane Hallstatt + audioguide v SJ/ČJ
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/

Orientačné vstupy

* plavba loďou 7,- €

* Mozartov rodný dom 9,- €

* pevnosť Hohensalzburg a lanovka 13,- €

* baňa Hallstatt (vstupenka s rezerváciou času + audioguide v SJ/ČJ) 32,- €

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci