Zámek Žleby a Večer v sedleckom opátstve

Česká republika

Pôvabný romantický zámok Žleby. Ochutnávka kutnohorského vína vyrábaného pre Sedlec. Nočná prehliadka katedrály. Spev gregoriánskeho chóru. Ukážka hry na varhany. Premietanie filmu "Splendissima Basilica". Návšteva chrámovej pokladnice Nočná prehliadka kostnice. Minikoncert na barokový pozitív.

Program

Odchody v doobedňajších hodinách z nástupných miest (NM, PN, TT, SE, príp. BA). Návšteva zámku Žleby, ktorý sa pýši bohato vybavenými historickými interiérmi, svojou neopakovateľnou atmosférou a pôvabným romantickým prostredím. Históriu zámku nám priblíži miestny sprievodca v českom jazyku. Výstup na Veľkú vežu ponúka vyhliadku do širokého okolia, ku ktorému patrí rozsiahly zámocký park anglického typu. Romantický park s riekou Doubravou láka k príjemnej prechádzke, odpočinku či pikniku v prírodnej scenérii s jedinečným pohľadom na rozprávkový žlebský zámok. Zo zámku sa po zotmení presunieme na „Večer v sedleckom opátstve".


Svetlo, tma, hudba, ticho, nočnej sedleckej katedrály – prehliadka tohto Chrámu Nanebovzatia Panny Márie a sv. Jána Krstiteľa začína spevom „cisteriáka" – kostýmový sprievodca nás prevedie všetkými unikátnymi miestami katedrály a ukáže nám za svitu sviečok, spevu gregoriánskeho chóru a varhannej hudby všetky jej zákutia – od podlahy až po strechu. Čakajú na nás kosti zavraždených mníchov – mučeníkov zamurovaných do steny, relikvie svätých, chrámová pokladnica s originálom najstaršej dochovanej gotickej monštrancie na svete, po samonosnom Santiniho barokovom schodisku až na kúr, návšteva kostolného kina spojená s premietaním zábavného animovaného filmu pre deti i dospelých a ochutnávka Sedleckého vína, ktoré možno zakúpiť iba v Sedleci. A na záver nás čaká kostnice – prehliadka cintorínového kostola Všetkých svätých v Sedleci pri Kutnej Hore začína návštevou dolnej kaplnky, kde uvidíme hroby 40 000 mŕtvych. Nasleduje výstup do hornej kaplnky za hudobníkmi a zážitkový program je tu ukončený minikoncertom na barokový pozitív... Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • služby technického sprievodcu
  • vstupné do zámku Žleby so sprievodcom
  • vstupné na zážitkový program
  • horúce nápoje /káva, čaj/
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci